Автопалатки

Які види автонаметів існують?

Класичні намети – це зручна у подорожі річ. Вони компактні, легені. Але при кожному привалі їх необхідно збирати, розбирати, шукати потрібне місце для встановлення. Автонамети позбавлені подібних мінусів. Більшість монтується прямо на дах. Вони швидко відкриваються/закриваються, комплектуються зручними матрацами. З ними не потрібно перейматися особливостями рельєфу.

Типи наметів по конструкції

У плані конструкції автонамети поділяються на:

  • софтшелл;

  • хардшелл.

Софтшелл мають м’яку конструкцію. По суті це звичайні туристичні намети, але адаптовані під використання на даху автомобіля. Вони недорогі, припускають велику різноманітність планувань та прибудов. До мінусів входять – шум на вітрі, м’який матеріал здатний вбирати вологу. Якщо не просушувати поверхню, то згодом на ній заведеться пліснява.

Головною відмінністю автонаметів хардшелл виступає жорстка оболонка. Вона виготовляється із алюмінію, скловолокна, пластику. Відкриваються такі намети за принципом розкладачки. Хардшелл дорожчий і важчий за софтшелл, але у всьому іншому вони перевершують м’які аналоги.

Що враховувати під час вибору?

Розмаїття автомобільних наметів дозволяє без проблем підібрати варіант під конкретну модель автомобіля.

До числа важливих характеристик входять:

  • обсяг та площа – впливають на комфорт знаходження та кількість осіб, які зможуть переночувати;

  • матрац – найдешевші намети комплектуються тонкими матрацами до 4,5 мм, у просунутих використовуються товсті, у тому числі з ефектом пам’яті;

  • стійкість до погоди – для коротких подорожей досить зазвичай водостійкої тканини, у довгі поїздки краще брати моделі з водонепроникним тентом;

  • навіси та прибудови – дозволяють суттєво розширити функціонал намету, організувати польову кухню, місце для прийняття душу, але впливають на вартість та актуальні лише у тривалих подорожах.

Також важливо звертати увагу на якість вентиляції, місця зберігання тощо.

Автомобільні намети роблять процес подорожі на автомобілі комфортним, навіть коли мова заходить про найвіддаленіші від цивілізації місця.