Додаткова оптика для позашляховиків: види, особливості вибору
Додаткова оптика призначена для підвищення комфорту та безпеку пересування у складних погодних умовах та темний час доби. Вона розширює функціонал фар головного світла.
Види додаткової оптики
Існує кілька видів додаткової оптики для позашляховиків:
-
Протитуманні фари. Призначені для покращення видимості у тумані, під час дощу чи снігопаду. За рахунок свічення в жовтому спектрі світловий пучок менше розсіюється частинками вологи, пилу, що знаходяться в повітрі. Протитуманки розташовуються в зоні переднього бампера, завдяки чому їхнє світло падає нижче межі туману.
-
Прожектори. Використовуються для підсвічування далеких об’єктів.
-
Фари робочого світла. Необхідні для освітлення робочої зони автомобіля, наприклад, під час руху бездоріжжям. Поділяються на 3 види – LongRange, CloseRange, GroundIlumination. Перший тип висвітлює області на деякому видаленні, другий – біля транспортного засобу, а третій – ndash; формує широку світлову пляму з великою зоною охоплення.
Комплектується додаткова оптика світлодіодними, ксеноновими та галогенними лампами. Останні найдоступніші у плані ціни, але передбачають найменший термін служби та яскравість. Світлодіодні лампи вважаються найкращими в плані яскравості та довговічності, але й ціна подібних ламп найвища. Ксенонові лампи в додатковій оптиці використовуються дуже рідко.
Встановлюється додаткова оптика на бампери, дах, експедиційні багажники. При їзді бездоріжжям, особливо, лісистої місцевості рекомендується комплектувати фари захисними решітками.