Рації для далекобійників – основні характеристики
Не всі автомобільні дороги якісно покриті мобільними мережами. Тому для підтримки зв’язку далекобійники використовують рації. Модель пристроїв на ринку сьогодні просто величезна кількість.
Тип пристрою та потужність
Рації поділяються на 2 типи:
-
портативні;
-
стаціонарні.
Перші легко розміщуються в кишені, другі монтуються на панелі приладів. Портативні пристрої компактні, зручні при використанні поза кабіною. Стаціонарні здатні передавати сигнали на куди більшу відстань. Найчастіше далекобійники використовують саме стаціонарні радіостанції, а портативні купуються як доповнення, наприклад для зв’язку з напарником.
Однією з найважливіших характеристик рації виступає потужність. Вона визначає максимальну площу поширення сигналу та необхідність отримання дозволу. Щоб не займатися держреєстрацією, слід обирати рації потужністю до 4 Вт.
Антенна, діапазон частот, кількість каналів
Довжина антени рації може досягати кількох метрів. Найчастіше вони монтуються на спецтехніку. Для перевезення вантажів дорогами загального призначення підходять моделі з антеною в межах 0,9-1,7 м. Вони не створюють перешкод на дорогах з рясною рослинністю, при проїзді під мостом забезпечують зв’язок в радіусі 5000 метрів. Монтаж антен виконується за допомогою магніту, урізним способом. Другий варіант вважається надійнішим.
Більшість далекобійників користуються раціями, які працюють у діапазоні 27 МГц. Він поділяється на частоти, у кожну включено до 40 каналів. Подібний поділ суттєво спрощує навігацію.