Рації та радіостанції

У чому різниця між раціями та радіостанціями?

Радіозв’язок продовжує користуватися популярністю, незважаючи на поширення мобільного зв’язку. Вона є актуальною для місць, де смартфони не здатні зловити мережу, або якість передачі сигналу залишається на низькому рівні.

Спочатку рації та радіостанції позначали одне й теж – приймальні пристрої. Сама назва «рація» є укороченим варіантом слова «радіостанція». Сьогодні, коли мова заходить про рації, то мається на увазі портативний пристрій, який можна брати із собою. Вони припускають компактні розміри, легко розміщуються в кишені, дозволяють підтримувати двосторонній зв’язок на великій ділянці. Рації є актуальними для мисливців, рибалок, охоронців, будівельників.

Радіостанція ж – це стаціонарний пристрій, потужніший і функціональніший. Радіостанції можуть бути:

  • приймачами;

  • транслюючими;

  • приймаючими.

Професійні та аматорські радіостанції

Професійні радіостанції відрізняються високою надійністю, забезпечують зв’язок навіть у складних умовах. Вони працюють у великому діапазоні частот і потребують реєстрації.

Аматорські або безліцензійні обмежені за потужністю. Вони підтримують обмежений діапазон, але доступні абсолютно кожному.

Цифрові та аналогові радіостанції

Аналогові радіопристрої працюють на основі приватної модуляції. Цифрові підтримують можливість кодування цифрового сигналу, суттєво ускладнюючи прослуховування. Такі пристрої можуть функціонувати і в аналоговому режимі.